Sutaz-Ikea-Better-Living

Eko-život: ako sme vyhrali 250 eur na nákup v IKEA

V júni tohto roku IKEA spustila aplikáciu IKEA BETTER LIVING a vyhlásila súťaž pre používateľov tejto aplikácie s veľmi atraktívnymi cenami – kupóny na nákup 350 EUR pre prvých 3 účastníkov, 250 EUR pre účastníkov, ktorí obsadili 4. až 8. miesto a 180 EUR pre účastníkov, ktorí obsadili 9. až 15. miesto.

Podstatou hry je zbierať body za dobré skutky, ktoré pomáhajú znižovať negatívny dopad nášho životného štýlu na planétu. Napríklad, vzdať sa jednorazových slamiek vo fastfoode, priniesť si vlastnú šálku na kávu namiesto papierovej alebo plastovej, vzdať sa mäsa aspoň na jeden deň atď.

Potešilo ma, že väčšinu z toho už robíme v každodennom živote, ale veľa sme sa aj naučili. Z nejakého dôvodu som si myslela, že toaletný papier je štandardne vyrábaný z recyklovaného papiera, a nie z dreva. Ukázalo sa, že som sa mýlila, a na výrobu toaletného papiera sa každý den musia vyrúbať tisícky stromov. Papierové utierky nekupujeme už dlho a vďaka tejto súťaži sme prešli na recyklovaný toaletný papier.

Na získanie výhry sme potrebovali doslova úsilie celej rodiny. Bolo to zábavné, ale aj náročné. Museli sme zaznamenávať v aplikácii skoro každý svoj krok – od čistenia zubov pri vypnutom kohútiku a času stráveného v sprche po spôsob varenia a teplotu prania bielizne.

Deti sa s radosťou zúčastnili aktivít – pripomínali nám, aby sme zhasli svetlo v kúpeľni, ak niekto zabudol, vyrábali semienkové granáty, stavali hmyzí hotel, cestovali s nami vo verejnej doprave namiesto auta, zbierali odpadky v prírode a darovali veci, ktoré už nepotrebujeme.

Súťaž bola poučná a užitočná pre celú rodinu. Vďaka aplikácii sme zmenili sprchovú hlavicu, začali sme na noc vypínať mikrovlnnú rúru a elektroniku zo siete, prešli sme na recyklovaný toaletný papier a nabíjateľné baterky.

V auguste sme dostali darčekovú kartu IKEA na 250 eur a kúpili sme si jedálenský stôl a stoličky, ktoré sme už dávno potrebovali. Starý stôl ideme niekomu darovať.

Aj bez ohľadu na vyhru odporúčam túto aplikáciu každému, kto chce urobiť niečo pre zlepšenie environmentálnej situácie.

Add A Comment